Sağ Banner

Haber Mersin

Mersin

Star Tv Yeni Uydu Frekans Ayarı nasıl yapılır?


Star Tv uyduda frekans değiştirdi. Karasal antenlerle star tv'yi izleyenler durumdan etkilenmezken Star tv yi uydudan izleyenler star tv'yi uydu alıcılarından yeni frekansını ayarladıktan sonra izleyebilirler.

Uydu alıcımız üzerinden Star tv'yi nasıl ayarlayabiliriz?

Star TV Türksat 3A (42 Doğu) yeni frekansı ;

11054 H 30000 5/6 Star TV SD-HD

Star TV SD Vpid:518 Apid:710 Sid:7
Star TV HD Vpid:516 Apid:690 Sid:16(NDS Şifreli)

Yukardaki ayarları yapamayanlar sadece kanal olarak silmeyin uydu alıcınızda bu frekans önceden de mevcut olduğu için siz silme işlemini sadece kanallar üzerinde yapıyorsunuz fakat TP dediğimiz ayarlardan frekansı silip yenilemediğiniz için Star Tv yayınını izliyemiyorsunuz bu işlemi denediğinizde sonuç alabilirsiniz
Eğer TP dediğimiz ayarlardan bu frekansı bulamıyorsanız makinenizde uydu alıcısını açıp NTV kanalının üzerine gelip açtıktan sonra tekrar menüye girip frekans ekleme kısmına geldiğinizde bu TP yi yani frekansı görüceksiniz ve sizin için bu freknsı bulup silmesi daha kolaylaşacaktır.

TP yi silme işlemi gerçekleştikten sonra aynı frekansı tekrardan uydu alıcınızın menüsünden, manuel kanal arama bölümüne girerek frekansı uygun yerlere yazdıktan sonra, cihazınız Star Tv ve yanından bulunan NTV yayınlarını bulacaktır.Fakat bu kanalları kanal listenizin sonunda göreceksiniz .

Etiketler: Star tv kapandı mı?, Star tv çekmiyor, Startv yayını kesildimi?, Star tv ayar, Star tv neden çekmiyor, Star tv neden yok?, Star tv yeni frekans, star tv ayarlanmıyor, star tv yeni frekansını nasıl ayarlayabilirim

Mersin haber

Çarşamba, Ocak 18, 2012

HABER GALERİ

Mersinhaber.net
Mersinhaber.NET | Mersin'den ve dünya'dan haberiniz olsun!
mersinhaber.net@gmail.com Mersin haber