Sağ Banner

Haber Mersin

Mersin

Uçan Araba 2013'de Gerçek Oluyor

 Mersin Haber - Trafikte beklerken ah şuradan bir uçsam diyenler. Sizlere müjdemiz var. Uçan araba testlerini başarı ile gerçekleştirdi. Bu gidişle 2013 yılında yollara çıkacak.

Bu hafta Amerika'da yapılacak olan New York Araba Fuarı'nda, İstanbul başta olmak üzere trafik çilesi ile boğuşan illerde yaşayanlar için çok hayırlı bir model tanıtılacak.


Gerçeğe en yakın uçan araba tasarımı olan Transition, bu hafta içerisinde görücüye çıkacak. Fiyatını sizlere yavaş yavaş söylemek istiyorum. Çünkü biraz pahalı. Transition adlı uçan arabada iki koltuk bulunacak. Ayrıca normal arabalardaki gibi 4 tekerleğin bulunduğu araç 279 dolar fiyata sahip olacak. Türk Lirasına vurduğumuzda ise fiyat yaklaşık 488 bin TL. Tabi bu araç ülkemize gelirse nasıl vergilendirilir orasını şimdilik düşünemiyoruz.Araç karada 195 kilometre hıza ulaşabiliyor. Havada ise 787 kilometreye kadar hızı çıkabiliyor. Yanlız kalkış ve iniş durumlarında ufak bir pürüz var. Uçan arabanın inip kalkmak için pist gibi uzunluğa ihtiyaç duyuyor. Trafiğin olup olmadığını, önceden tahmin etmeniz gerekiyor.

shiftdelete

Mersin haber

Çarşamba, Nisan 04, 2012

HABER GALERİ

Mersinhaber.net
Mersinhaber.NET | Mersin'den ve dünya'dan haberiniz olsun!
mersinhaber.net@gmail.com Mersin haber