Sağ Banner

Haber Mersin

Mersin

CHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fikri Sağlar mı?

http://www.altiokhaber.com/images/haberler/chp_mersine_aday_h13926.jpgYerel seçimler yaklaşırken AKP,CHP,MHP,BDP ve diğer siyasi partiler adaylarını netleştirdi.

MHP Ankara Arenada bir çok adayını netleştirirken, İzmir, İstanbul adaylarını önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını ifade ettiler.

AKP Adaylarını parti müfettişlerini bölgelere göndererek halkın nabzını tutmaya devam ederken bir yandan da CHP’nin adaylarının belli olmasını bekliyor.

CHP Büyük şehir adaylarının tamamını atama yapacaklarının işaretini verirken ilçe adaylarını ön yoklama ile belirleyeceklerini ifade ettiler. Ve ilk aday yoklamasını mersin’de başlatıklarını Belediye başkan adaylarını yoklama ile belirleyeceklerinin sinyalini de vermiş oldular.

CHP parti meclisi ve Genel başkan Kılıçdaroğlu aday belirleme konusunda yetkiyi MYK üyelerinden beş kişi belirleyerek yetkilendirdi.

Genel başkan yardımcısı Gökhan günaydın CHP bu dönem tüm adaylarını halka ve parti üyelerine sırtını dönmeden birlikte karar alacaklarını bu sistemin yani ön yoklamanın CHP büyüteceğini başarının önünü açacağını ifade etti.

Haber özel’in CHP netleşmiş ama açıklanması beklenen aday olma hakkını elde etmiş siyasetçilerin bir kısmını açıklıyoruz.

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI…

MERSİN; FİKRİ SAĞLAR

ANKARA; EMİNE ÜLKER TARHAN

ANKARA/ÇANKAYA; DURDU ÖZPOLAT

İSTANBUL; MUSTAFA SARIGÜL

KADIKÖY; GÜRSEL TEKİN

BEYOĞLU; AYLİN KOTİL

İZMİR; AZİZ KOCAOĞLU

AYDIN; ÖZLEM ÇERÇİOĞLU.

ESKİŞEHİR; YILMAZ BÜYÜK ERŞEN

MUĞLA;  FEVZİ TOPUZ

FETHİYE; KERAMETTİN YILMAZ

ORTACA; HASAN KARAÇELİK

BODRUM; MEHMET KOCADON

DATÇA; TİMUR KABAKLARLI

ANTALYA; MUSTAFA AKAYDIN

Mersin haber

Cumartesi, Ekim 12, 2013

HABER GALERİ

Mersinhaber.net
Mersinhaber.NET | Mersin'den ve dünya'dan haberiniz olsun!
mersinhaber.net@gmail.com Mersin haber